Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 kwietnia 2018
SZKOLENIE POLIGONOWE - WĘDRZYN
W dniach 9 – 15 kwietnia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie doskonalili umiejętności taktyczne oraz kondycję strzelecką.


Podczas szkolenia taktycznego, strzelań przygotowawczych i sytuacyjnych skupiono się głównie na doskonaleniu umiejętności strzeleckich podczas działań ochronnych. Baza szkoleniowa wędrzyńskiego ośrodka umożliwiła również przeprowadzenie zajęć z obszaru działań w terenie zurbanizowanym.
Podczas zajęć taktycznych żołnierze grup działań specjalnych mieli możliwość współdziałania ze śmigłowcem doskonaląc umiejętności naprowadzania, desantowania i ewakuacji z terenu zurbanizowanego Doskonalili taktyczne procedury szturmu z wykorzystaniem materiałów wybuchowych.
W trakcie szkolenia żołnierze Wydziału Ochrony doskonalili umiejętności z zakresu posługiwania się jednostkami broni, będącymi na indywidualnym wyposażeniu, wykonując programowe strzelania.  Kolejnym elementem szkolenia było doskonalenie taktyki działań grup ochronnych w przeciwdziałaniu atakom terrorystycznym na kolumnę pojazdów, działania grupy ochronnej w sytuacjach szczególnych, taktyki jazdy ochronnej.

Dołączona galeria zdjęć: SZKOLENIE POLIGONOWE - WĘDRZYN
generuj pdf
Kontakt

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857416
fax. 261857485
oszwwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP