Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 września 2018
PIKNIK NA BEMOWIE „SUPER DZIECIAKI NA START” Z UDZIAŁEM ZAPRZYJAŹNIONYCH ŻANDARMÓW
W dniu 02 września 2018 r. Urząd Dzielnicy Bemowo zorganizował na terenie przyległym do bemowskiej Hali Sportowej OSiR i „Zielonego Bemowa” piknik rodzinny pod hasłem „Super Dzieciaki na Start”.


Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych nie zabrakło stoiska promocyjnego zaprzyjaźnionych żandarmów. Warszawski OeS wraz z Żandarmami z Mazowieckiego OŻW zorganizowali punkt z konkurencją polegającą na wykazaniu się znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego z wykorzystaniem symulatora jazdy 3D oraz sprawdzianem wiedzy z udzielania pierwszej pomocy medycznej z praktycznym wykorzystaniem fantoma i nadzorem ratownika medycznego.
 Informacje udzielane przez najmłodszych dotyczących udzielania pomocy zaskoczyły prowadzących konkurencję – „Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomem wiedzy, którym dzieciaki wykazują się na tym punkcie. Dzieci przyznają, że zarówno nauczyciele w szkole jak i rodzice w domu poświęcają dużo czasu i uwagi na naukę podstawowych czynności w ratowaniu życia i zdrowia” powiedział ratownik medyczny na punkcie z konkurencją.
 Na pikniku ze strony organizatora obecny był Zastępca Burmistrza Bemowo Pan Grzegorz Kuca, który również gościł w punkcie Żandarmerii Wojskowej próbując swoich sił zarówno na symulatorze jazdy jak i w odpowiedziach na trudne pytania dotyczące pomocy medycznej.
 Jesteśmy przekonani, że choć trochę mogliśmy dzieciakom poprawić humory – bądź co bądź był to ostatni dzień tegorocznych wakacji. Ale skoro ostatni – to przynajmniej spędzony w iście wakacyjnej atmosferze! Wszystkim małolatom żandarmi życzą udanego roku szkolnego i do kolejnych wakacji Uśmiech.

Dołączona galeria zdjęć: PIKNIK NA BEMOWIE „SUPER DZIECIAKI NA START” Z UDZIAŁEM ZAPRZYJAŹNIONYCH ŻANDARMÓW
generuj pdf
Kontakt

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857416
fax. 261857485
oszwwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP