Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 września 2018
SNAJPERSKIE POJEDYNKI
W dniach 11-12.08.2018r. strzelcy wyborowi z Wydziału Działań Specjalnych OSŻW w Warszawie uczestniczyli w zawodach „Long Range Mykita – Special Edition” organizowanych na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko.


Organizatorem zawodów był Klub Strzelecki „KRYZA”, Fundacja „SPRZYMIERZENI Z GROM” oraz Wojskowy Klub Strzelecki Poligon Drawski. Była to piąta edycja tych zawodów. Z okazji Święta Wojska Polskiego swoim patronatem objął  ją Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko.
Celem zawodów było m. in. sprawdzenie celności strzałów na dalekich dystansach z wymuszonych postaw strzeleckich. Celami były małe ‘gongi’ metalowe na rozmieszczone na odległościach 350-1088 metrów. Strzelania odbywały się z wody, z makiety konia, z ruszającej się opony oraz z makiety dachu. Dodatkowym utrudnieniem było strzelanie z postawy klęczącej, siedzącej i stojącej.
Konkurencje miały również sprawdzić celność strzałów z wymuszonych postaw strzeleckich po wysiłku fizycznym. Snajperzy musieli zmierzyć się z ruchomą kładką, celami ruchomymi oraz rywalami.
Strzelcy Wyborowi z Wydziału Działań Specjalnych zajęli czołowe miejsca zawodów „Long Range Mykita – Special Edition”.

Tekst/Foto: Ryba

Dołączona galeria zdjęć: SNAJPERSKIE POJEDYNKI
generuj pdf
Kontakt

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857416
fax. 261857485
oszwwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP