Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 kwietnia 2019
Zasłużone wyróżnienie
Komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch wyróżnił st. szer. Łukasza Mroczkowskiego, który przekazał Policji pijanego sprawcę zdarzenia drogowego.


Za dokonanie czynu świadczącego o męstwie żołnierza, który dzięki sprawnemu i zdecydowanemu działaniu zatrzymał usiłującego zbiec z miejsca zdarzenia drogowego pijanego kierowcę, a następnie przekazał go patrolowi Policji, komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch wyróżnił st. szer. Łukasza Mroczkowskiego z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie nagrodą uznaniową i rzeczową.
 
– To dla mnie wielki powód do dumy, że w Żandarmerii Wojskowej służą tacy żołnierze jak st. szer. Łukasz Mroczkowski. Takie właśnie czyny, które budują pozytywny wizerunek formacji oraz realnie wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa społeczeństwa, należy pokazywać i wyróżniać – powiedział gen. bryg. Tomasz Połuch 15 kwietnia podczas zbiórki kierowniczej kadry, żołnierzy i pracowników Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Po wystąpieniu komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej uczestnicy zbiórki nagrodzili kolegę gromkimi brawami.
 
Godną naśladowania postawę żołnierza docenili również funkcjonariusze Policji. Pani komendant powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim insp. Marzena Zakrzewska skierowała pismo do komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, w którym wyraziła uznanie dla żandarma i podziękowała za pomoc udzieloną policjantom z posterunku w Różanie.

 

Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: Zasłużone wyróżnienie
generuj pdf
Kontakt

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857416
fax. 261857485
oszwwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP