Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 października 2019
Zaproszenie na Festiwal Orkiestr w Mundurach
Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza wszystkich w najbliższą sobotę do Warszawy, na Stadion PGE Narodowy na niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojska oraz służb podporządkowanych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Festiwal, organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków w mundurach. Od godziny 18:00 do 20:00 na Stadionie PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, Orkiestry Marynarki Wojennej z Gdyni, Orkiestry Sił Powietrznych z Poznania oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Warszawy. Do wojskowych dołączą orkiestry MSWiA – Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

W trakcie imprezy na gości czekać będzie wiele niespodzianek – m.in. taniec Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej oraz show policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji znajdzie się także pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy. Będzie także okazja, aby wspólnie zaśpiewać znane i popularne piosenki.

Koncertowi będzie towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny  15:00. Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej.

Na pikniku będą obecni żołnierze Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej zaprezentują indywidualne wyposażenie skoczków spadochronowych, a żołnierze z jednostek specjalnych – GROM, NIL, FORMOZA, AGAT i Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW – zaprezentują broń i sprzęt obserwacyjny oraz sprzęt łączności. Będą także saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy zaprezentują wykrywacze min i metali oraz kombinezony przeciwwybuchowe.

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej, obok stoiska informacyjno-promocyjnego, na którym będą prezentować najnowsze pojazdy i sprzęt specjalistyczny, przygotują również dynamiczny pokaz wyszkolenia. Ponadto podczas festiwalu orkiestr i pikniku Żandarmeria Wojskowa, we współdziałaniu z Policją, będzie realizować zabezpieczenie prewencyjne oraz ochronę osób, w stosunku do  których jest właściwa.

W tym dniu goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Na stoisku Straży Granicznej o służbie będą opowiadać m.in. funkcjonariusze, którzy mają doświadczenie w pracy na przejściach granicznych, a także przewodnicy psów. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje najnowszy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, w tym m.in. sprzęt Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, samochody gaśnicze oraz samochody dowodzenia i łączności. Policja pokaże m.in. Mobilny Posterunek Policji oraz Mobilne Centrum Monitoringu i Ambulans Kryminalistyczny. Będzie także łódź motorowa oraz sprzęt minersko-pirotechniczny. To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowało wojsko oraz służby podległe MSWiA.

W trakcie pikniku nie zabraknie również zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym będzie można dowiedzieć się, co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo w otwartym w tym roku Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym. Na pewno będziecie mogli spotkać się i porozmawiać o służbie z żołnierzami jednostek, które wchodzą w skład najnowszej, formowanej obecnie czwartej dywizji Wojska Polskiego – 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Tym razem kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

generuj pdf
Kontakt

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857416
fax. 261857485
oszwwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP